פרוייקט החממה

ד״ר ענת גיא

בית הספר למדעי ההתנהגות והחוג לפסיכולוגיה

מבוא לשיטות מחקר

נגן וידאו

ד"ר ענת גיא, ראש תוכנית לימודי משפחה, מרצה בכירה ומטפלת זוגית ומשפחתית.

על הקורס:

"הצורך הוא אבי ההמצאה…" וככה מצאתי את עצמי ממציאה את הקורס הכי רגיל בעולם – שיטות מחקר. התהליך של הפיכת הקורס הרגיל, שלימדתי עשרות פעמים, לחוויה אחרת, לקח אותי למקומות חדשים ונפלאים. היו לי את המדריכים הכי טובים שאוכל לבקש להרפתקה המופלאה הזו. וכך, בעבודה מאומצת, הרבה חשש אבל גם המון כיף – המצאנו מחדש את שיטות מחקר! לא יכולה לחכות להתחיל!

ד״ר גלית חיים

בית הספר למדעי המחשב

מבוא לבינה מלאכותית

נגן וידאו

ד״ר גלית חיים הינה חוקרת בתחום בינה מלאכותית: משא ומתן בין אנשים וסוכן/ים ממוחשב/ים בתרבויות שונות תוך שימוש באסטרטגיות שונות של למידת מכונה, תורת המשחקים ועוד. 

על הקורס:

תחום הבינה המלאכותית עוסק בבניית מכונות וכתיבת תכניות לביצוע משימות מתוחכמות הדורשות אינטליגנציה אנושית. הקורס עוסק בטכניקות העיקריות של בינה מלאכותית לפתרון מגוון של סוגי בעיות ומתמקד בנושאים בסיסיים בתחום הבינה המלאכותית: פתרון בעיות באמצעות שיטות חיפוש, משחקים, ייצוג ידע והסקת ידע חדש, אי-ודאות, תכנון‏ ולמידה.

ד״ר ענת רימון אור

החוג לחינוך

מוסר, רגושת וערכים בארגונים ובקהילות

נגן וידאו

ד״ר ענת רימון אור חוקרת בתחום החינוך, מחשבה ביקורתית וקשרים בין מוסר וקוגניציה.

על הקורס:

הקורס מציג את הקשר בין תנאים להתנהגות מוסרית לתנאים לתפקוד תקין של קהילות וארגונים, כמו גם תהליכים להתפוררות מוסר, קהילות וארגונים. בחלקו הראשון מוצג המושג 'מוסר' והתפקיד שלו בתוך קהילות וארגונים ובחלקו השני מוצגים מקרים של כשלים בניהול ארגונים הקשורים בעיוורון מוסרי. במהלך הקורס יפיקו הסטודנטיות והסטודנטים עיתון דיגיטלי ובו ינתחו תופעות בארגונים בעזרת המושגים שיילמדו בקורס.

פרופ' תמר אלמור

מדעי ההתנהגות תואר שני

Globalization in the 21st century: Global management in an uncertain environment

נגן וידאו

רלוונטי לסטודנטים מבתי ספר שונים
ולסטודנטים זרים.

My name is Tamar Almor and I am a professor of International Business as well as the Dean of the School of Behavioral Sciences and Psychology and an internationally renowned researcher and lecturer. 

About the course:

The course is based on active learning in small groups. We will have weekly class meetings either in class or on Zoom In addition, you will have self-study assignments that are based on watching part of the lectures online, reading and visiting websites.

ד״ר רונית לוין

בית הספר למנהל עסקים

אימון בכישורי למידה בכלכלה

נגן וידאו

רונית לוין החלה את עבודתה במכללה למינהל בשנת 1989 וכיום משמשת כמרכזת המבואות לכלכלה בבית ספר למנהל עסקים וכן כמרצה בקורסים אלו. בנוסף, מכהנת כמנטורית לסטודנטים שנה א' בבית ספר למנהל עסקים. בוגרת תואר מוסמך בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. בנוסף להוראת הכלכלה מתמחה במיומנויות למידה בכלכלה ופיתחה סדנאות בתחום.

על הקורס:

מבואות הכלכלה (מיקרו ומאקרו) הם קורסים בסיסיים הנלמדים בבתי ספר רבים במוסדות להשכלה גבוהה, כחלק מקורסי מבוא שמטרתם הקניית ידע כלכלי בסיסי לסטודנטים.

הקורס אימון בכישורי למידה בכלכלה הוא קורס נלווה לקורסי המבואות לכלכה ויכול לתת ערך מוסף גם בקורסים כמותיים אחרים.

מטרת הקורס למפות את הקשיים במהלך הלימוד בקורסי המבוא באופן כללי ובהתאם ליחידות לימוד מודולריות, על מנת לתת מענה לקשיים אילו באמצעות ארגז כלים פרקטי ותוכנית אימונים אישית המותאמת לסטודנט כל זאת על מנת להגיע להפנמת החומר שהיא שלב החיבור של הידע ליישום.

ד"ר אסף טבקה

בית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס

תורת המשפט

נגן וידאו

ד"ר אסף טבקה, מומחה בפילוסופיה של המשפט.

על הקורס:

אחת החוויות המאתגרות והמעניינות שחוויתי בשנים האחרונות. פיתוח הקורס המקוון איפשר לי להבין לא רק את סוג ואת אופן העברת המסרים שנדרשים בקורס, אלא גם ללמוד ולהכיר את עצמי ואת יכולותיי באופן עמוק יותר.

ד"ר גילה אורן

בית הספר למנהל עסקים

גרעיני חדשנות

נגן וידאו

גילה בוגרת תעשיית הפרסום, שנים רבות של ניסיון בתחום האסטרטגיה התקשורתית והשיווקית, בכלל זה בתחומי מחקר ותוכן. מזה שש שנים עומדת בראש המחלקה לשיווק בביה"ס למנהל עסקים ומובילה מהלכים בהוראת התחום.

על הקורס:

Walk the talk. 

השפע הרב שמוצע לנו כמנהלים וכלומדים מחייב אותנו בהכרות, גם אם שטחית, עם הרבה מאד גופי ידע מגמות מודלים אנשים ועוד. הקורס "גרעיני חדשנות מודלים בחדשנות ובחשיבה עסקית" מאפשר ללומדים היכרות בסיסית עם כלים בתחום החדשנות, החשיבה המצאתית לצד כלי עבודה במודלים מתחום העסקיים. ההצטרפות לחממה המקוונת היא השתקפות של האני המאמין המקצועי והאקדמי שלי. להגיד כן לשינוי. 

החממה המקוונת הפכה את הקיץ הזה לעשיה רציפה ולהתפתחות אישית משמעותית. לאט לאט יזלגו המיומנויות הללו גם לכיתות. 

המוצר הזה, גרעיני חדשנות, עוד לא מוכן לגמרי. הוא ילמד את עצמו, יכיר את הסטודנטים ויתפתח בהתאם. אבל החממה וחווית הלמידה והפיתוח היא המודל שאני רוצה לתת לסטודנטים. לא רק לדבר אלא To walk the talk.

ד״ר עידו באום

בית הספר למשפטים ע"ש שטריקס

משפט וכלכלה

נגן וידאו

שלום, אני ד"ר עידו באום, מרצה, משפטן, ומומחה בינלאומי לפיצה. אני האיש שיהפוך את הקורס בכלכלה לקורס הכי מדהים שתלמדו בבית הספר למשפטים. יכול להיות? לגמרי.

על הקורס:

הקורס "משפט וכלכלה" הוא הקורס הכי חשוב שתלמדו במשפטים כי הוא יכין אתכם לכל מה שיבוא אחריו. בקורס הזה תבינו בעיקר איך העולם עובד ולמה לא סיפרו לכם על זה קודם. כן, עד עכשיו לא סיפרו לכם את האמת. אז בואו לשמוע אותה. 

פרופ' יורם רבין

בית הספר למשפטים ע"ש שטריקס

דיני המתה: היסטוריה, תרבות ומשפט

פרופ' יורם רבין הוא מומחה למשפט פלילי. מכהן כיום כנשיא המכללה למינהל. שימש בעבר כיועץ המשפטי למבקר המדינה ולפני כן כדיקן בית הספר למשפטים במכללה למינהל.

עו"ד אלון רודס הוא בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מהמכללה. הוא משמש כיום כעוזר נשיא המכללה למינהל ומשמש כמרצה מן החוץ בבית הספר למשפטים.

על הקורס:

הקורס דיני המתה: היסטוריה תרבות ומשפט עוסק בהיבטים של המשפט הפלילי אשר אינם נלמדים במסגרת קורס החובה הבסיסי בדיני עונשין, תוך בחינתם מנקודות מבט שונות. המעבר מקורס הנלמד בכיתה לקורס הכולל הרצאות מצולמות היה מאתגר, והאפשרות לעשות שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים העשיר את הקורס והפך אותו לנגיש ומעניין יותר.

ד"ר שי הורוביץ

ביה"ס למנע"ס וביה"ס למשפטים

שיטות מבוססות AI לניתוח Big Data –א'

נגן וידאו

ד"ר שי הורוביץ הוא חוקר בתחום ה-Data Science ויזם הייטק, פרסם מאמרים אקדמיים ופטנטים לגבי ניתוח תבניות ההתנהגות של מערכות תוכנה מבוזרות בענן, למידת תבניות תקשורת נתונים בין שרותים ועוד.

על הקורס:

הקורס שיטות מבוססות AI לניתוחBig Data – א', עוסק בכלים ושיטות מתחום ה-Data Science וה-Big Data עבור תוצרים עסקיים. הקורס – כחלק ממכלול של 2 קורסים, מכוון להציג בפני התעשייה, בוגרי MBA עם הבנה עמוקה ויכולות מעשיות מתקדמות בניתוח הנתונים העסקיים ובהפקת תובנות מהם. חומרי ההוראה בקורס הותאמו במיוחד ליצירת למידה חוויתית המשולבת עם תרגול מעשי הרלוונטי לתעשייה.